Baru

Kerosakan Perang Dunia I

Kerosakan Perang Dunia I

Walaupun penyelidikan yang mendalam oleh para sejarawan, tidak ada dan tidak akan ada-senarai pasti bagi mangsa yang tercetus semasa Perang Dunia I. Di mana rekod pencatatan terperinci telah dicuba, permintaan pertempuran melemahkannya. Sifat perang yang merosakkan, konflik di mana tentera dapat dikalahkan atau dibebaskan dengan segera, memusnahkan kedua-dua rekod itu sendiri dan kenangan mereka yang tahu nasib rakan mereka.

Anggarkan Nombor

Bagi kebanyakan negara, angka-angka yang dianggarkan hanya berbeza-beza dalam ratusan, bahkan puluhan ribu, tetapi yang lain-khususnya Perancis-boleh menjadi lebih dari satu juta orang. Akibatnya, angka-angka yang diberikan di sini telah dibundarkan kepada ribu yang terdekat (Jepun adalah pengecualian, memandangkan jumlah yang rendah). Angka-angka dalam ini, dan hampir setiap senarai lain, akan berbeza; Walau bagaimanapun, perkadaran itu sepatutnya sama dan ia adalah (diwakili di sini sebagai peratusan) yang membolehkan wawasan terbesar.

Di samping itu, tidak ada konvensyen sama ada orang mati dan cedera Empayar British disenaraikan di bawah tajuk payung ini atau oleh negara masing-masing (dan sudah tentu tidak ada konvensyen bagi daerah-daerah yang telah dibahagikan).

Bagaimana Orang Meninggal

Ramai orang menjangkakan kematian dan luka Perang Dunia I telah datang dari peluru, sebagai tentera terlibat dalam pertempuran: tuduhan ke dalam tanah tidak ada orang, perjuangan di atas parit, dan lain-lain. Walau bagaimanapun, walaupun peluru pasti membunuh ramai orang, ia adalah udara artileri yang paling banyak dibunuh. Kematian ini dari langit dapat mengebumikan orang atau hanya meniup anggota badan, dan berulang-ulang berulang-ulang berjuta-juta kerang yang disebabkan penyakit walaupun serpihan itu tidak terkena. Pembunuh yang menghancurkan ini, yang boleh membunuh anda semasa anda berada di wilayah anda sendiri dari tentera musuh, ditambah dengan senjata baru: manusia hidup hingga reputasi yang dahsyatnya dengan memutuskan cara pembunuhan yang baru diperlukan, dan gas racun diperkenalkan kedua-dua bahagian barat dan timur. Ini tidak membunuh ramai orang seperti yang anda fikirkan, memandangkan cara kami mengingatnya, tetapi mereka membunuh meninggal dunia yang menyakitkan dan mengerikan.

Ada yang mengatakan bahawa jumlah korban kematian Perang Dunia Pertama digunakan hari ini sebagai senjata emosional yang digunakan untuk membantah konflik dengan istilah negatif, sebahagian daripada revisionisme moden mengenai perang, yang mungkin merupakan cara yang tidak jujur ​​untuk menggambarkan konflik itu. Lihatlah senarai di bawah, dengan berjuta-juta orang yang mati, atas perang untuk mengawal kekaisaran, memberitahu keterangan. Kesan psikologi yang luas dan parut dari mereka yang cedera, atau mereka yang tidak mengalami luka fizikal (dan tidak muncul dalam senarai di bawah), tetapi mengalami luka emosi, mesti juga dilahirkan apabila anda mempertimbangkan kos manusia ini konflik. Seorang generasi telah rosak.

Nota pada Negara

Mengenai Afrika, angka 55,000 merujuk kepada askar yang melihat pertempuran; bilangan orang Afrika yang terlibat sebagai pembantu atau sebaliknya mungkin termasuk beberapa ratus ribu. Tentera ditarik dari Nigeria, Gambia, Rhodesia / Zimbabwe, Sierra Leone, Uganda, Nyasaland / Malawi, Kenya, dan Gold Coast. Angka-angka untuk Afrika Selatan diberikan secara berasingan. Di Karibia, rejim Hindia Barat Britania menarik orang dari seluruh rantau ini, termasuk Barbados, Bahamas, Honduras, Grenada, Guyana, Kepulauan Leeward, St. Lucia, St. Vincent, dan Trinidad dan Tobago; sebahagian besarnya berasal dari Jamaica.

Angka-angka tersebut dikutip dari The Longman Companion kepada Perang Dunia Pertama (Colin Nicholson, Longman 2001, ms 248); mereka telah dibundarkan ke ribu yang terdekat. Semua peratus adalah saya sendiri; mereka merujuk kepada% daripada jumlah digerakkan.

Kerosakan Perang Dunia I

NegaraDikelolaDibunuhTerukJumlah K dan WKerosakan
Afrika55,00010,000tidak diketahuitidak diketahui-
Australia330,00059,000152,000211,00064%
Austria-Hungary6,500,0001,200,0003,620,0004,820,00074%
Belgium207,00013,00044,00057,00028%
Bulgaria400,000101,000153,000254,00064%
Kanada620,00067,000173,000241,00039%
Caribbean21,0001,0003,0004,00019%
Empayar Perancis7,500,0001,385,0004,266,0005,651,00075%
Jerman11,000,0001,718,0004,234,0005,952,00054%
Great Britain5,397,000703,0001,663,0002,367,00044%
Greece230,0005,00021,00026,00011%
India1,500,00043,00065,000108,0007%
Itali5,500,000460,000947,0001,407,00026%
Jepun800,0002501,0001,2500.2%
Montenegro50,0003,00010,00013,00026%
New Zealand110,00018,00055,00073,00066%
Portugal100,0007,00015,00022,00022%
Romania750,000200,000120,000320,00043%
Rusia12,000,0001,700,0004,950,0006,650,00055%
Serbia707,000128,000133,000261,00037%
Afrika Selatan149,0007,00012,00019,00013%
Turki1,600,000336,000400,000736,00046%
USA4,272,500117,000204,000321,0008%

Sumber dan Bacaan Lanjut

  • Broadberry, Stephen dan Mark Harrison (eds). "Ekonomi Perang Dunia I." Cambridge: Cambridge University Press, 2005.
  • Tawaran, Avner. "Perang Dunia Pertama: Tafsiran Agraria." Oxford: Oxford University Press, 1991.
  • Hall, George J. "Kadar Pertukaran dan Kecelakaan Semasa Perang Dunia Pertama." Jurnal Ekonomi Monetari 51.8 (2004): 1711-42. Cetak.
  • Hoeffler D. F., dan L. J. Melton. "Perubahan dalam pengedaran korban tentera laut dan laut dari Perang Dunia I melalui konflik Vietnam." Perubatan Tentera 146.11 (1981). 776-779.
  • Keegan, John. "Perang Dunia Pertama." New York: Vintage Books, 1998.
  • Nicholson, Colin. "The Longman Companion untuk Perang Dunia Pertama: Eropah 1914-1918." Routledge, 2014.
  • Winter, J. M. "Generasi Hilang Britain" Perang Dunia Pertama. " Kajian Penduduk 31.3 (1977): 449-66. Cetak.